Ogłoszenia parafialne 29.11.2015

„Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie!”
(Ps 85,8)

I N I E D Z I E L A A D W E N T U

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele okres Adwentu, świętego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.00.
Adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 grudnia, w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Początek o godz. 16.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja, Ap;
– w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
– w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:
w czwartek po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji kapłanów oraz nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa;
w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum po Mszy św. o godz. 18.00;
w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek, 1 grudnia, wyjątkowo o godz. 15.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja, Bpa. Chcemy się do niej dobrze przygotować, trwając w modlitwie nowennowej. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty: możliwość spowiedzi w piątek rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 16.30, natomiast w sobotę podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 17.30.

5. Porządek Mszy św. w przyszłą niedzielę pozostaje bez zmian. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 w intencji naszych drogich Ofiarodawców. Przewodniczył jej będzie Ks. Prałat Zygmunt Kosek, Dziekan Dekanatu Kraków- Kazimierz. Szczególne zaproszenie kierujemy do wszystkich dzieci. Działająca przy naszej Parafii Pracownia Artystyczna Mali Twórcy przygotowała dla nich bezpłatne mikołajowe warsztaty ceramiczne. Rozpoczną się one o godz. 10 i potrwają do 11.15 w salce w budynku wikarówki. Bezpośrednio po warsztatach, o godz. 11.30 Msza św. dla dzieci.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na grudzień.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele. W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Caritas, związane z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Zbigniew LUBAS

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia