Ogłoszenia parafialne 13.12.2015

„Duch Pański nade mną,
posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.”
(Iz 61,1)

3. N I E D Z I E L A  A D W E N T U – G A U D E T E

Dzisiejsza ofiara na tacę z racji II niedzieli miesiąca jest przeznaczona na pokrycie kosztów ubiegłorocznego montażu nowego ogrzewania naszego kościoła.

1. Pragniemy podziękować wszystkim Parafianom i grupom parafialnym za udział w odpuście, jak również za miłą, rodzinną atmosferę. W najnowszej Niedzieli można znaleźć relację z uroczystości ku czci naszego Patrona. Zachęcamy do zapoznania się z nią, a także do obejrzenia zdjęć zamieszczonych na stronie internetowej Parafii (www.parafiamikolaj-krakow.pl).

2. W związku z rozpoczęciem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia dziś po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do udziału w roratach z okolicznościowym kazaniem na Rok Miłosierdzia. Odbywają się one w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
– w środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, jak zwykle o godz. 18.00; z racji III środy miesiąca podczas wieczornej Mszy św. modlitwy o beatyfikację Sł. B. Hanny Chrzanowskiej.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

5. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na kolejne spotkanie:
– ze Szkoły Podst. nr 10 z ulicy Blachnickiego oraz ze Szkoły Podst. nr 3 z ulicy Topolowej we wtorek 15 grudnia o godz. 18.00;
– z Prywatnej Szkoły Inspiracja w piątek 18 grudnia o godz. 18.00.
Prosimy o przyniesienie łańcuszków.

6. Informujemy, że przyjmujemy jeszcze zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w najbliższą sobotę 19 grudnia.

7. Kontynuujemy akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest jeszcze wystawiony w kościele. Osoby potrzebujące prosimy o zgłaszanie się po dary do naszego punktu Caritas w poniedziałek 21 grudnia w godzinach 12-14.

8. Informujemy, że Pan Kościelny zakończył rozprowadzanie opłatków wigilijnych po domach. Teraz są one do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej, podobnie jak świece Caritas i sianko wigilijne.

9. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Zdzisława SULARCZYK -MLEKO
+ Arkadiusz JAKACKI
+ Stanisław WAYDA
+ Jacek ZIĘBA
+ Ireneusz LEITNER
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia