Ogłoszenia parafialne 20.12.2015

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa.”
(Łk 1,38)

4. N I E D Z I E L A A D W E N T U

1. Z radością pragniemy poinformować, że ks. Marcin Masłoń, notariusz Kurii Metropolitalnej, dostąpił godności kanonika. Gratulując Księdzu Kanonikowi, życzymy mu wielu łask Bożych.

2. Kończy się okres adwentu. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, do dobrego przygotowania się do Świąt poprzez sakrament pokuty. Możliwość spowiedzi do środy podczas wszystkich Mszy świętych, a także w poranek wigilijny od godz. 6.30 do 12.00.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła;
– w czwartek – Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego;
Msze św. będą sprawowane tylko rano o godz. 6.30 i 7.15. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Grzegorz Ryś. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
– w piątek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Pańskiego;
– w sobotę – święto św. Szczepana, męczennika;
Zarówno w pierwszy, jak i w drugi dzień Świąt, Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Ze względu na uroczystości w dniach 24-27 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które w tym roku rozpoczniemy 28 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła.
Przypominamy, że z racji rozpoczynających się odwiedzin duszpasterskich, dyżury popołudniowe księży w kancelarii będą się odbywać tylko we wtorki i środy.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję naszego parafialnego Caritas, dzieląc się żywnością z potrzebującymi. Osoby potrzebujące zapraszamy po odbiór darów do naszego Punktu Caritas jutro w godzinach 12-14.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Lucyna GRABA
+ Michał WOJTCZAK
+ Wacław KLESZCZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z nas…