Ogłoszenia parafialne 10.01.2016

„Otwarło się niebo i zabrzmiał głos Ojca:
To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie.”
(Mk 9,6)

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego, czyli cykl celebracji skupionych wokół tajemnicy Wcielenia (Zwiastowanie, Boże Narodzenie, Objawienie Pańskie), które wspominają początek naszego zbawienia i komunikują nam pierwociny Misterium Paschalnego.

Dzisiejsza składka z racji niedzieli inwestycyjnej jest przeznaczona na pokrycie kosztów ubiegłorocznego montażu nowego ogrzewania naszego kościoła.

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 15.00 usłyszymy chór V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Chór pod dyrekcją pani Ewy Kieres wykona kolędy polskie i zagraniczne. Po Mszy św. zapraszamy na koncert.

2. W nadchodzącym tygodniu:
• w czwartek będziemy obchodzić XIX Dzień Judaizmu;
• od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; szczegóły na plakatach w gablocie.

3. Opłatek dla Seniorów, Bractwa św. Anny i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w czwartek, 14 stycznia, o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Zaprasza opiekun ks. Prałat Antoni Sołtysik.

4. Braterstwo namARKA działające na rzecz osób niepełnosprawnych podjęło się organizacji w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia pielgrzymki osób niepełnosprawnych do Ziemi Świętej. Dziełu temu patronuje i przewodniczyć pielgrzymom będzie Bp. Grzegorz Ryś. W przyszłą niedzielę osoby z braterstwa przybędą do naszej parafii z pokorną prośbą o modlitwę i wsparcie finansowe tego dzieła.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
Z racji odwiedzin duszpasterskich dyżury księży w kancelarii tylko w godzinach przedpołudniowych – we wtorek, czwartek i piątek.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Józef KUREK
+ Tadeusz WIECHEĆ
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia