Ogłoszenia parafialne 17.01.2016

„Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały naszego Pana, Jezusa Chrystusa.”
(2 Tes 2,14)

2. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie osoby z braterstwa namARKA, które zwracają się z prośbą o modlitwę i wsparcie finansowe pielgrzymki osób niepełnosprawnych do Ziemi Świętej. Patronuje jej Ks. Bp Grzegorz Ryś.
Dziś również z racji III niedzieli m-ca zachęcamy do modlitwy za zmarłych wypominanych (o godz. 18.30 nabożeństwo, a o 19.00 Msza św. w ich intencji). Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegółowe informacje na temat celebracji ekumenicznych można znaleźć na plakatach w gablocie.

– we wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
– w środę po Mszy świętej wieczornej będziemy się modlić o beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej;
– w czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
– w tym tygodniu obchodzimy Święto Babci i Dziadka. Z tej okazji zapraszamy w czwartek na Mszę św. wieczorną, w czasie której będziemy się modlić w ich intencji.

3. W przyszłą niedzielę Mszę św. o godz. 15.00 uświetni występ chóru Vox Populi pod dyrekcją Pana Rafała Marchewczyka. Po Mszy świętej zapraszamy na koncert.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
Z racji odwiedzin duszpasterskich dyżury księży w kancelarii tylko do południa – we wtorek, czwartek i piątek.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Eleonora WRONA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…