Ogłoszenia parafialne 24.01.2016

„Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.”
(Łk 4,18)

3. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się koncert chóru Vox Populi pod dyrekcją Pana Rafała Marchewczyka. Serdecznie zapraszamy.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
– we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
– w środę wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;
– w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; tego dnia będziemy obchodzić w Kościele katolickim w Polsce XVI Dzień Islamu.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci św. Mikołaja i MB Nieustającej Pomocy. Orędownictwa św. Mikołaja przyzywamy w poniedziałki, a MB w środy podczas Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że indywidualne prośby można składać do puszek wystawionych w kościele, jak również przesyłać je za pośrednictwem naszej strony internetowej.

4. Dobiega końca czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach; czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo w Roku Pańskim 2016. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Msze święte w przyszłą niedzielę będą sprawowane w intencji Parafian jako wyraz naszej wdzięczności.

5. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na ostatnie w tym roku kolędowanie, tym razem ze Strażacką Orkiestrą Dętą z Lipnicy Wielkiej pod batutą Pana Mariana Sułkowskiego. Jest to orkiestra, która rokrocznie uświetnia procesję Bożego Ciała w naszej parafii. Kolędowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również osobom, które w ubiegłą niedzielę wsparły organizację pielgrzymki osób niepełnosprawnych do Ziemi Świętej. Braterstwo namARKA zebrało na ten cel 1530 zł. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Aleksander URBAN

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych