Ogłoszenia parafialne 31.01.2016

” Pan posłał mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.”
(Łk 4,18)

4. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. W związku z zakończeniem odwiedzin kolędowych, pragniemy podziękować Parafianom za otwarcie przed nami drzwi mieszkań. Dziękujemy za okazaną nam życzliwość, zrozumienie, wspólną modlitwę a także za wsparcie materialne. Wyrażamy również wdzięczność za ofiary przekazane na rzecz naszej parafialnej świątyni. Jednocześnie pragniemy przeprosić tych wszystkich, do których nie udało nam się dotrzeć. Przepraszamy za niedogodność terminów wizyty duszpasterskiej. Wszystkie Msze święte dzisiaj są sprawowane w intencji Parafian jako wyraz naszej wdzięczności.
Również dzisiaj zapraszamy na ostatnie w tym roku kolędowanie, tym razem ze Strażacką Orkiestrą Dętą z Lipnicy Wielkiej pod batutą Pana Mariana Sułkowskiego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

2. Z kalendarza liturgicznego…
– We wtorek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem Jubileusz Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 18 i 19. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
– W środę przypada wspomnienie św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek i specjalne błogosławieństwo.
– W czwartek z racji I czwartku miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– W piątek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiony chleb, sól i woda. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30.
– W sobotę przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Z racji I soboty m-ca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście po Mszy św. o godz. 19.00.

3. Parafia w Zatorze organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 5-12 marca. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły w zakrystii oraz w gablocie przed kościołem.

4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W kościele został także wyłożony biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na luty.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Teresa CHOMA
+ Karol SAJNOG

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia