Zaproszenie na Mszę Świętą dla mężczyzn – 8 lutego 2016 r.

Zapraszamy na Mszę Świętą dla mężczyzn do kościoła św. Mikołaja, 8 lutego 2016 r., godz. 19.00!

Św. Maksymilian Maria Kolbe – Czystość i poświęcenie
Św. Paweł w liście do Rzymian napisał, że „za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć…”
W obozie koncentracyjnym św. Maksymilian oddał swoje życie, aby ocalić życie innego człowieka. Czy ten ocalony był sprawiedliwy? Nie wiadomo… Czy ten ocalony był życzliwy? Nie wiemy… Czy wierzył w Boga? Bóg raczy wiedzieć…
Dlaczego w czasie zagłady, gdy każdy dzień był na wagę złota, św. Maksymilian dobrowolnie oddał się w ręce oprawców z Auschwitz?
Odpowiedź Pana Jezusa jest czysta i prosta: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.”
Dziś nikt nie wymaga od nas takiej ofiary, ale czy byłbyś w stanie oddać choć odrobinę swego życia, gdy:
– pierwszy przepraszasz żonę, nawet jeśli to ona zaczęła kłótnię
– podnosisz z bagna brata alkoholika, który Cię okradł
– przebaczasz ojcu, który nigdy nie powiedział, że Cię kocha
– nie złorzeczysz szefowi, który niesłusznie Cię ukarał, pozbawił premii
Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak oddawać życie z miłości zapraszamy Cię
w poniedziałek 8 lutego 2016 r. o godz. 19:00
do kościoła pw. św. Mikołaja na ul. Kopernika 9
na Mszę Świętą z Konferencją o św. Maksymilianie Kolbe.