Ogłoszenia parafialne 7.02.2016

„Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi.”
(Mt 4,19)

5. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem dziś po wszystkich Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 19.00 poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście. Możliwość adoracji również w poniedziałek i wtorek od godz. 15.00. Prosimy, żeby każdy znalazł na nią chwilę. Celem 40-godzinnego nabożeństwa, odprawianego w Kościele od przeszło 400. lat, jest przebłaganie Jezusa ukrytego pod postacią chleba, za zaniedbania i zniewagi, jakich w tej tajemnicy doznaje, za znieważanie Go ciężkimi grzechami.

2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Można spożyć tylko jeden posiłek do syta i należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

4. W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku, a także chorych na Mszę św. o godz. 15.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i tzw. błogosławieństwem lourdzkim. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 14.30. Bardzo prosimy, aby osoby przystępujące do sakramentu namaszczenia przyniosły ze sobą karteczkę z wypisanym imieniem, nazwiskiem i adresem. Bezpośrednio po Mszy św., około godz. 16.00 spotkanie Klubu Seniora w sali kolumnowej na wikarówce. Jego gościem będzie s. dr Margarita Sondej, która wygłosi referat: „O owocnym uczestniczeniu we Mszy świętej”.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanii.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Honorata KULON
+ Elżbieta PRZEBINDA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia