Ogłoszenia parafialne 21.02.2016

Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Tego słuchajcie”.
(Mt 17,7)

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przypada Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 23 lutego po Mszy św. wieczornej na plebanii. Do udziału zapraszamy osoby, które chciałyby czynnie zaangażować się w pomoc potrzebującym z terenu naszej parafii.

5. Dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 3 z ul. Topolowej oraz z Prywatnej Szkoły Inspiracja, przygotowujące się do I Komunii św., zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w najbliższy piątek 26 lutego na godz. 17.00.

6. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. Poprowadzi je dla nas ks. Sławomir Kołata, Wicerektor Krakowskiego Seminarium Duchownego. Szczegóły na plakatach.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

8. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krakowie przy ul. Topolowej 22 przyjmuje zapisy do klasy I i Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017 codziennie w godzinach 7-14.30. Jednocześnie Dyrekcja Szkoły zaprasza na Dzień Otwarty 25 lutego o godz. 16.30 i 12 marca w godz. 10-12.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu