Ogłoszenia parafialne 28.02.2016

Pan mówi: „Nawracajcie się, bliskie jest Królestwo Niebieskie”.
(Mt 4,17)

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je dla nas ks. Sławomir Kołata, Wicerektor Krakowskiego Seminarium Duchownego, którego serdecznie witamy pośród nas. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Zapraszamy codziennie na Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 800 lub 1900. Możliwość spowiedzi dziś podczas Mszy św., w tygodniu przed Mszami św. i dodatkowo w środę od 7-8 i 18-19. Od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godz. 18. Wszystkie informacje można znaleźć na plakatach i ulotkach wyłożonych w kościele, a także w marcowym biuletynie Nasza Przyjaźń. Program rekolekcji dla dzieci i młodzieży został podany uczniom przez katechetów. Taca zebrana w środę będzie naszym podziękowaniem dla rekolekcjonisty.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Z kalendarza liturgicznego:
W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
– W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– W piątek będziemy obchodzić święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30.
– W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście po Mszy św. o godz. 19.00.

4. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, jak również te złożone w ubiegłą niedzielę na misje. Zebraliśmy 470 zł. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

5. Zachęcamy do udziału w uroczystościach z okazji obchodzonego we wtorek 1 marca Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. Kościół Krakowski zaprasza studentów do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sobotę 5 marca o godz. 17.00. Przewodniczyć jej będzie Bp Grzegorz Ryś. Zachęcamy również do wzięcia udziału w inicjatywie „24 godziny dla Pana”. Szczegóły na plakatach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zofia SETKOWICZ
+ Marek SATKO
+ Marek GOLEC
+ Jacek MATUSIAK
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu