Ogłoszenia parafialne 6.03.2016

Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem:
„Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem ciebie”.
(Łk 15,18)

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „LAETARE”

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 19.00 poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Przypominamy o możliwości spowiedzi w niedziele podczas Mszy świętych, a w tygodniu przed każdą Mszą świętą.

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 19 marca. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. W najbliższą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać tradycyjne „Baranki oraz Paschaliki Wielkanocne Caritas”. Będzie można również nabyć palmy wielkanocne, z których dochód przeznaczymy na zakup żywności dla Parafian w potrzebie.

6. Dzieci zachęcamy do własnoręcznego wykonania palm i udziału w konkursie, który tradycyjnie odbędzie się w niedzielę palmową, 20 marca, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Ofiary do puszki „Jałmużna postna” i na kwiaty do Bożego Grobu można składać przez cały okres Wielkiego Postu. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii.

8. Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na spotkanie z cyklu Ich Areopag Wiary z Anną Dymną. Odbędzie się ono w budynku seminarium przy ul. Podzamcze 8 we wtorek 8 marca o godz. 18.15. Wstęp wolny.
9. Stowarzyszenie EKON zaprasza osoby niepełnosprawne w wieku 18-29 lat do udziału w projekcie w ramach którego można skorzystać z płatnego stażu, szkolenia zawodowego oraz dowiedzieć się, jak skutecznie znaleźć pracę. Szczegóły na temat projektu oraz kontakt do Stowarzyszenia znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Irena RACHWAŁ
+ Władysław Jacek (2 im.) PARYŁA
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu