Ogłoszenia parafialne 27.03.2016

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.
Odprawiajmy nasze święto w Panu.”
(1Kor 5,7b-8a)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
i
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKIEJ NOCY

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali się w naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom nabożeństw pasyjnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję kapłanom – współpracownikom za ich wzmożony trud, Panu kościelnemu za przygotowanie kościoła, Panu organiście, lektorom i ministrantom za piękną oprawę; osobom, które uświetniły procesję rezurekcyjną: panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy paniom z Zespołu Charytatywnego za ogromne zaangażowanie, w tym za pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy osobom, które podzieliły się żywnością z potrzebującymi; naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na potrzeby UP JPII w Krakowie.

3. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek miesiąca, stąd dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30.

4. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

5. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 72. Tydzień Miłosierdzia. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście po Mszy św. o godz. 19.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii. W kościele jest także wyłożony kwietniowy biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń, a w nim m.in. komunikat dotyczący kolejnego etapu prac konserwatorskich, który rozpocznie się tuż po świętach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Bogusław CIEŚLA
+ Leszek DĘBECKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele składamy najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy umocnienia wiary w Jezusa Chrystusa, Baranka Paschalnego, który ma moc przeprowadzić nas z ciemności do światła, ze smutku do radości, ze śmierci do życia.
Życzymy ożywienia wiary w nasze zwycięstwo nad złem dzięki Jego potężnej obronie.
Życzymy rozpalenia miłości do Tego, który pierwszy nas umiłował.

Radosnego Alleluja!