Ogłoszenia parafialne 3.04.2016

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;
błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”
(J 20,29)

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście. Dziś również rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Pomoc potrzebującym jest sprawą nas wszystkich. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas. Zachęcamy też do włączenia się w prace Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 5 kwietnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są rozłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść jutro na wieczorną Mszę świętą.

3. Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na kolejne spotkanie:
– ze Szkoły Podst. nr 10 z ulicy Blachnickiego w czwartek 7 kwietnia o godz. 18.00;
– ze Szkoły Podst. nr 3 z ulicy Topolowej oraz Prywatnej Szkoły Inspiracja w piątek 8 kwietnia o godz. 18.00.

4. Już od przyszłego tygodnia nasi Parafianie będą mogli skorzystać z darmowej porady prawnej. Dyżury będą się odbywać w poniedziałki w godz. 16-18 w kancelarii parafialnej po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszenia przyjmujemy pod naszym numerem telefonu 12 431 22 77 w godzinach urzędowania kancelarii.

5. W Roku Miłosierdzia rozpoczynamy parafialne pielgrzymowanie do kościołów jubileuszowych. W sobotę 16 kwietnia nawiedzimy Katedrę Wawelską oraz Seminarium Duchowne. W programie modlitwa, Msza św., a także zwiedzanie i poczęstunek przy wspólnym stole. Pielgrzymka jest bezpłatna. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii parafialnej.

6. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Nasza parafia ma gościć 1600. młodych pielgrzymów z Francji. Osoby, które mogłyby przyjąć ich w swoich domach prosimy o złożenie deklaracji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Deklaracje są wyłożone w kościele.

7. Pragniemy poinformować, że rozpoczynamy kolejny etap prac konserwatorskich we wnętrzu naszego kościoła i przy jego elewacjach. Prace możemy wznowić dzięki dotacji ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa oraz z budżetu Gminy Miejskiej Kraków. Jak zawsze niezbędny jest wkład własny parafii, stąd nasze gorące podziękowanie za wszelkie ofiary składane na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto bankowe. Naszych dobrodziejów i ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Jednocześnie przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Barbara GROCHAL
+ Kazimierz SIKOŃ
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia