Ogłoszenia parafialne 17.04.2016

Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.
(J 10,14)

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka dziś w naszym kościele odbywa się zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla ludności Ukrainy. Papież zachęca całą Europę do włączenia się w tę inicjatywę poprzez hojny wkład. Nasz akt miłosierdzia ma ulżyć cierpieniom materialnym, a także wyrazić naszą bliskość i solidarność.

2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w tej intencji. W gablocie przed kościołem znajduje się wykaz dokumentów, które powinni dostarczyć kandydaci do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– W tym tygodniu przypada III środa miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się wraz z pielęgniarkami ze Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej, której doczesne szczątki znajdują się w krypcie naszego kościoła.
– W sobotę przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Nasza parafia ma gościć 1600. młodych pielgrzymów z Francji. Osoby, które mogłyby przyjąć ich w swoich domach prosimy o złożenie deklaracji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Deklaracje są wyłożone w kościele.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przekazanymi w kancelarii, przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wspierają renowację naszego kościoła. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Anna JĘDRZEJOWSKA
+ Anna TOKARCZYK
+ Janina HALOTA
+ Krzysztof KRZEMIENIECKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia