Parafialne pielgrzymowanie do kościoła jubileuszowego 16.04.2016

W minioną sobotę, 16 kwietnia, przepielgrzymowaliśmy z naszego kościoła parafialnego do Katedry na Wawelu, która w Roku Miłosierdzia jest jednym z kościołów jubileuszowych w naszej diecezji. Zanim jednak przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia, odwiedziliśmy gościnne mury Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, mieszczącego się u stóp Wawelu. Po seminarium oprowadził nas, a potem ugościł w seminaryjnym refektarzu, Ksiądz Prokurator Andrzej Fyda. Posileni kawą i ciastem udaliśmy się już wprost do katedry wawelskiej, by przejść przez bramę miłosierdzia i zwiedzić kościół katedralny, po którym oprowadził nas proboszcz parafii katedralnej Ksiądz Prałat Zdzisław Sochacki. Pielgrzymowanie nasze uwieńczyła Msza św. w katedrze na Wawelu, o godz. 17.30. Wdzięczni Bogu i ludziom za wspaniałą pogode, gościnność i wspólną modlitwę powróciliśmy do naszych domów.
W ten sposób nasza wspólnota parafialna włączyła się w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w Kościele na całym świecie.