Ogłoszenia parafialne 24.04.2016

Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.
(J 13,34)

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Marka, Ewangelisty;
– w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, a także dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej; również w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, BM;
– w sobotę 30 kwietnia zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Rozpocznie się ono tuż po wieczornej Mszy św. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych pięknych nabożeństwach, które będziemy odprawiać w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30. Podczas nabożeństw będziemy modlić się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje oraz w intencji Światowych Dni Młodzieży.

2. W ubiegłym tygodniu gościliśmy organizatorów przyjazdu młodych z diecezji Lyon na Światowe Dni Młodzieży z zakwaterowaniem na terenie naszej parafii. Chętnych jest więcej niż przewidywaliśmy. Mamy przyjąć około 2000. młodych pielgrzymów z Francji, podczas gdy w szkołach jest niewiele ponad 1000 miejsc. W związku z tym zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przyjęcie pielgrzymów na nocleg pod swój dach. Deklaracje są wyłożone w kościele.

3. Zgodnie z zapowiedzią Stowarzyszenie „Służba Św. Łazarza – Lazarus” przeprowadza dziś akcję „Przystanek Zdrowie”. Po Mszach Św. aż do godziny 16.30 będzie można dokonać bezpłatnych pomiarów cukru, ciśnienia tętniczego oraz EKG wraz z podstawową konsultacją medyczną.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Helena LANGE
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia