Ogłoszenia parafialne 1.05.2016

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go,
i do niego przyjdziemy.”
(J 14, 23)

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym dziś o godz. 18.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.30.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące;
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
– we wtorek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18 i 19; podczas każdej Mszy św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich; 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna;
– w środę będziemy obchodzić święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa;
– w czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; z racji I czwartku miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; to także I piątek miesiąca, stąd dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30;
– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

3. W sobotę 7 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J. E. Ks. Bpa Grzegorza Rysia. Możliwość spowiedzi dla osób przystępujących do bierzmowania, ich rodzin i bliskich w piątek od godz. 16.30 – 18.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława BM, patrona ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy modlitwom wiernych. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę wyruszy o godz. 9.00. Szczegóły na plakacie.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę zebrana składka zostanie w całości przekazana na dokończenie prac w Centrum Jana Pawła II w Krakowie, stąd nasza składka inwestycyjna odbędzie się wyjątkowo w III niedzielę, tj. 15 maja.

6. Zwracamy się z gorącym apelem o pomoc w zakwaterowaniu pielgrzymów z Lyonu podczas Światowych Dni Młodzieży. 1300 osób będzie nocować w szkołach, w salkach katechetycznych i w namiotach w ogrodzie parafialnym. Nadal brakuje miejsc dla ponad 700. pielgrzymów. Otwórzmy drzwi naszych domów. Deklaracje są wyłożone w kościele.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania biuletyn Nasza Przyjaźń na maj.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Stanisław STĘPIEŃ
+ Stanisław MATOGA
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia