Ogłoszenia parafialne 8.05.2016

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.”
(J 14,23)

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dokończenie prac w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

1. Dziś o godzinie 9.00 wyrusza tradycyjna procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Dziś również dzień patrona metropolity krakowskiego, ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy modlitwom wiernych.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
– w piątek przypada wspomnienie NMP z Fatimy – zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00;
– w sobotę przypada święto św. Macieja, Apostoła.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

4. W przyszłą niedzielę, 15 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tego dnia a także w samą uroczystość dzieci klas III będą przeżywały w naszym kościele parafialnym I Komunię Św.: w sobotę podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00 i w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Prosimy parafian niezwiązanych bezpośrednio z dziećmi i ich rodzinami, aby zechcieli w miarę możliwości uczestniczyć w pozostałych Mszach Św.

5. Kolejne spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w czwartek 12 maja o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Gościem spotkania będzie ks. prof. Roman Bogacz, który wygłosi prelekcję na temat: „Jak rozmawiać ze świadkami Jehowy – kim są?”.

6. W Roku Miłosierdzia kontynuujemy parafialne pielgrzymowanie do kościołów jubileuszowych. W niedzielę, 22 maja, nawiedzimy Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Przejazd w obie strony autokarem. Koszt 10 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że składka w przyszłą niedzielę zostanie w całości przeznaczona na cele inwestycyjne.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zofia NOSAL
+Marek JAROSZ
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia