Ogłoszenia parafialne 15.05.2016

” Alleluja. Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych
i zapal w nich ogień swojej miłości. Alleluja.”

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na pokrycie kosztów prac konserwatorskich prowadzonych w naszym kościele. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Dzisiejsza niedziela ma w naszej wspólnocie parafialnej charakter szczególnie uroczysty. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00 dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: w pierwszej kolejności ks. Robertowi Majce, a także katechetce – Pani Magdalenie Gołdyń, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy za złożony dar ołtarza: komplet haftowanych obrusów ołtarzowych.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – 2. Dzień Zielonych Świąt: Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00;
– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 18.30.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 17 maja po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. W Roku Miłosierdzia kontynuujemy parafialne pielgrzymowanie do kościołów jubileuszowych. W przyszłą niedzielę, 22 maja, nawiedzimy Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Przejazd w obie strony autokarem. Koszt 10 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia