Ogłoszenia parafialne 22.05.2016

„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiejsza składka jest w całości przeznaczona na organizację ŚDM w Krakowie.

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w kościele parafialnym św. Mikołaja. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP XX. Misjonarzy, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę: panów do baldachimu, pań do feretronów, dzieci do sypania kwiatów, a także dzieci pierwszokomunijnych. Pelerynki i poduszki procesyjne będzie można odebrać dwadzieścia minut przed Mszą św. w bocznej kaplicy.
Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.

3. Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 18.30. W oktawie Bożego Ciała będą one miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną. Prosimy o asystę dzieci. Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki.

4. Zapraszamy na promocję książki autorstwa Pani Marty Nowosad, zatytułowanej: „Pobłogosławił mi św. Jan Paweł II”. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę, 29 maja, o godz. 16.00 w sali w piwnicach plebanii – wejście od ogrodu.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami w niedzielę inwestycyjną wsparły renowację naszego zabytkowego kościoła. Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Magdalena WOŹNICZKA
+ Katarzyna KRUCZYŃSKA
Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu