Ogłoszenia parafialne 29.05.2016

” Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodnego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.”
(J 3,16)

9. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystość i zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś o godzinie 18.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. W tym roku Siostry Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 przekazały nam kwiaty ze swojego ogrodu. Same z wielką radością sypałyby je przed Jezusem, ale nie mogą z uwagi na klauzurę. Czy znajdą się dzieci, które je zastąpią? Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki.

2. Z kalendarza liturgicznego…
– We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP – tego dnia zakończymy nabożeństwa majowe.
– W środę, we wspomnienie św. Justyna, męczennika, rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, które będą się odbywać w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30. W środę o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. z okazji 60-lecia VIII LO. Przewodniczyć jej będzie J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.
– W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków i indywidualne błogosławieństwo dzieci Najświętszym Sakramentem. Z racji I czwartku miesiąca modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
– W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów- odpust u OO. Jezuitów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z uwagi na I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30.
– W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Zapraszamy na promocję książki autorstwa Pani Marty Nowosad, zatytułowanej: „Pobłogosławił mi św. Jan Paweł II”. Odbędzie się ona dzisiaj o godz. 16.00 w sali w piwnicach plebanii – wejście od ogrodu.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Bronisława SZYMCZYKIEWICZ
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu