Ogłoszenia parafialne 5.06.2016

” Wielki prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój”.

10. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu – po godz. 19.00 poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 18.30.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej, patronki UPJPII;
– w piątek wspomnienie św. Bogumiła, biskupa;
– w sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 7 czerwca bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym.

5. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy czwartek 9 czerwca, o godz. 16 w sali w piwnicach plebanii (wejście od ogrodu). Prelekcję na temat: „Życie i dzieło Sł. B. Hanny Chrzanowskiej” wygłosi mgr Izabela Ćwiertnia

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Nadal zbieramy środki potrzebne na pokrycie kosztów prowadzonego remontu konserwatorskiego. Jednocześnie informujemy, że Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa zwiększył przyznaną nam na ten rok dotację, co pozwoli poszerzyć zakres prac. Obejmą one dodatkowo uporządkowanie instalacji elektrycznej w nawie św. Anny.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii. W kościele został także wyłożony biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na lipiec.

8. Pragniemy poinformować, że Ks. Kard. Stanisław Dziwisz z dniem 29 czerwca b.r. zwolnił Ks. dr Edwarda Pasteczkę z funkcji wikariusza naszej parafii oraz z obowiązków katechety VIII LO w Krakowie i mianował proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jeziorzanach. Gratulujemy Księdzu Kanonikowi i życzymy wszelkich łask potrzebnych do objęcia i prowadzenia parafii. Już dziś zapraszamy serdecznie na Mszę św. dziękczynno – błagalną w intencji Ks. Edwarda w niedzielę 19 czerwca o godz. 13.00.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Irena SCHUMACHER
+ Wiesława ZAKRZEWSKA
+ Andrzej DUSZCZYŃSKI
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu