Ogłoszenia parafialne 12.06.2016

On pierwszy nas umiłował i posłał swojego Syna jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.
(1 J 4,10b)

11. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, patrona ks. Prałata Antoniego Sołtysika, któremu składamy najlepsze życzenia, polecając go pamięci modlitewnej wszystkich Parafian. Msza św. o godz. 18.00, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona w intencji Solenizanta. Rozpocznie ona kolejne nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.
– We wtorek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
– w środę wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy; z racji III środy miesiąca podczas Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej.
– W piątek przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, patrona Caritas.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 18.30.

3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 6 odbędzie się w najbliższy piątek, 17 czerwca o godz. 11.00.

4. W przyszłą niedzielę zgromadźmy się na Mszy św. dziękczynno-błagalnej o godz. 13.00, sprawowanej w intencji ks. dr Edwarda Pasteczki, który po sześciu latach pracy w naszej parafii odchodzi, by objąć probostwo w podkrakowskich Jeziorzanach.

5. Wzorem ubiegłego roku zapraszamy na festyn ku czci św. Anny, która obok św. Mikołaja patronuje naszej wspólnocie parafialnej. Z uwagi na przypadające 26 lipca ŚDM, festyn odbędzie się w pierwszą niedzielę lipca. W programie atrakcje dla dzieci i dorosłych, m. in. konkurs ciast, do udziału w którym zapraszamy wszystkich miłośników pieczenia.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zwykle do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto bankowe na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.
Naszych dobrodziejów i ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+Janina KOZŁOWSKA
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu