Ogłoszenia parafialne 26.06.2016

” Mów, Panie, bo sługa Twój słucha; Ty masz słowa życia wiecznego.”
(1 Sm 3,9; J 6,68b)

13. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś odbywa się w naszym kościele zbiórka do puszek na rzecz hospicjum domowego Alma Spei.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
– w środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
– W najbliższy czwartek odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe. Tego dnia przypada rocznica kreowania kardynałem abpa Franciszka Macharskiego, którego otaczamy szczególną modlitwą, prosząc o zdrowie dla niego.
– W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od godz.17.30; w wakacje nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

3. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem szczególnego kultu Krwi Pańskiej. Po wieczornych Mszach świętych będziemy modlić się wspólnie Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

4. Ostatnie przedwakacyjne spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. W najbliższą niedzielę w ogrodzie parafialnym odbędzie się festyn ku czci św. Anny. Początek o godz. 16.00. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. konkurs ciast i loterię fantową (fanty wciąż można przynosić do kancelarii).

6. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia pielgrzymów zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.

7. W gablocie został wywieszony oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce.
Osoby, które chciałyby uczestniczyć w wydarzeniach centralnych z udziałem Ojca Świętego podczas ŚDM na Campus Misericordiae prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej. Dla chętnych zostaną zamówione karty wstępu.

8. Zachęcamy do pochylenia się nad prasą katolicką. Do najnowszego numeru Gościa Niedzielnego dołączony został film o miłości, która nie zna granic. W Małym Gości Niedzielnym najmłodsi znajdą pocztówkę, którą mogą wysłać do papieża Franciszka.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto bankowe na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich. Naszych dobrodziejów i ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a dzieciom i młodzieży dobrego, wakacyjnego odpoczynku…