Festyn parafialny ku czci św. Anny 3.07.2016 r…..

Drugi parafialny festyn ku czci św. Anny już za nami! Dzięki Bogu i ludziom mogliśmy po raz kolejny świętować na parafialnym festynie, który w tym roku odbył się w niedzielę 3 lipca. Po deszczowym przedpołudniu, tuż przed rozpoczęciem festynu, niebo nad Krakowem rozpogodziło się i do wieczora towarzyszyła nam słoneczna pogoda! Każdy uczestnik mógł się odpowiednio posilić przysmakami z grilla, nad którym czuwało Przymierze Wojowników oraz osłodzić sobie czas wspaniałymi wypiekami naszych Parafianek, wśród których rozstrzygnięto konkurs na najlepsze ciasto. Odpowiednio posileni, po dobrej kawie, mogliśmy wziąć udział w „Szczęśliwym Losie” i powalczyć o nagrodę główną – przejażdżkę bryczką po Krakowie! Oczywiście największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszył się kucyk, który dzielnie woził młodych amatorów na grzbiecie. Duzi i mali miłośnicy motoryzacji i sprzętu strażackiego mieli do dyspozycji pojazdy policyjne i ratownicze z Muzeum Ratownictwa w Krakowie oraz czynny bojowy wóz strażacki wraz z ekipą strażaków, którzy prezentowali sprzęt, odpowiadając na wszelkie pytania ciekawskich. Dbający o zdrowie mogli skorzystac z pomocy i porady Pań Pielęgniarek a pragnący zmienić swój wygląd – poprosić o pomalowanie buźki, np. na tygryska 🙂 Nie zabrakło także zajęć plastycznych dla najmłodszych, które zapewniła Pracownia Artystyczna Mali Twórcy. Parafialne świętowanie umilał swą muzyką i śpiewem oraz zapraszał do wspólnej zabawy zespół Jesteśmy.  Zorganizowanie tego, jak i poprzedniego festynu, nie byłoby jednak możliwe bez współpracy wielu firm i instytucji oraz życzliwości i hojności sponsorów, a są nimi: Cech Rzemiosł Spożywczych z Krakowa, Unitarg, Wydawnictwo WAM, Państwowa Straż Pożarna, Policja, Muzeum Ratownictwa w Krakowie, Pracownia Artystyczna Mali Twórcy, Państwo Agnieszka i Józef Nowakowie – sponsorzy nagrody głównej, Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych, Seminarium Duchowne w Krakowie, zespół muzyczny Jesteśmy, Firmia „Jedno Ciastko”. Wyrazy wdzięczności za pomoc w organizacji festynu należą się także indywidualnym ofiarodawcom, wszystkim ludziom dobrej woli, parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu i przyjaciołom. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za obecność i wspólnie spędzone radosne popołudnie. Zapraszamy znów za rok!