Ogłoszenia parafialne 10.07.2016

” Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.”
(J 13,34)

15. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
– we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
– w środę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie;
– w piątek przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
– w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej); uroczystości odpustowe w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 i w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44 (szczegóły na plakacie).

2. Za nami kolejny festyn parafialny, zorganizowany ku czci św. Anny. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do jego kształtu: osobom, które przyniosły fanty, pomogły w przygotowaniach i naszym sponsorom. Dziękujemy Parafianom i Gościom za obecność, za miłą, rodzinną atmosferę i wspólne świętowanie.

3. Jak już wielokrotnie informowaliśmy nasza parafia ma zaszczyt gościć zorganizowaną grupę 2000. młodych pielgrzymów wraz z duszpasterzami z diecezji Lyon we Francji. Większość zostanie zakwaterowana w szkołach, salkach katechetycznych oraz w namiotach w ogrodzie parafialnym. Niewielka część znalazła noclegi w domach Parafian.
Wciąż jeszcze brakuje miejsc dla około 200. pielgrzymów. Ich wymagania naprawdę nie są duże. Każdy pielgrzym potrzebuje 2,5 m2 podłogi i dostępu do łazienki na codzienną toaletę. Młodzi nie będą dla nas ciężarem. Mają zorganizowany czas, więc będą opuszczać nasze domy w godzinach porannych, a wracać do nich późnym wieczorem. Wyżywienie będą mieli zapewnione. To od nas zależy, czy zechcemy ich raczyć śniadaniem.
Osoby, które mogłyby otworzyć swoje drzwi dla pielgrzymów, prosimy o pilny kontakt z kancelarią parafialną.

4. Informujemy, że w związku ze ŚDM w niedzielę 31 lipca w godzinach głównych uroczystości, które będą się odbywać na Campus Misericordiae, nie będziemy sprawować w naszym kościele Mszy św. o godz. 9.30, 11.30 i 13.00.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…