Ogłoszenia parafialne 17.07.2016

„Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.”
(Dz 16,14b)

16. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w środę przypada wspomnienie bł. Czesława, prezbitera;
– w piątek święto św. Marii Magdaleny – do tej pory było ono obchodzone w Kościele jako wspomnienie obowiązkowe. Od tego roku Maria z Magdali, której jako pierwszej objawił się Chrystus Zmartwychwstały i która tę dobrą nowinę zaniosła apostołom, będzie odtąd czczona w liturgii tak samo jak apostołowie, a więc świętem. Jest to decyzja papieża, który chciał w ten sposób podkreślić znaczenie kobiet w misji Kościoła i w dziele ewangelizacji.
– W sobotę przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

2. W tym roku wspomnienie Rodziców NMP, które w naszym kościele wiąże się z odpustem ku czci św. Anny, przypada podczas ŚDM. W związku z tym suma odpustowa zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 24 lipca o godz. 13.00. Przewodniczył jej będzie przeor klasztoru Karmelitów Bosych, o. Marian Zawada OCD. Uroczystość odpustową poprzedzi nowenna ku czci św. Anny, którą będziemy odprawiać podczas Mszy św. wieczornych począwszy od dzisiaj.

3. Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się już za tydzień. Zapraszamy wszystkich, którzy zdecydowali się przyjąć pielgrzymów pod swój dach na spotkanie w środę 20 lipca o godz. 19.00. Odbędzie się ono w salce w podziemiach plebanii (wejście od ogrodu). Będzie to okazja do poznania osób odpowiedzialnych za obsługę pielgrzymów i do omówienia kwestii dotyczących pobytu młodych w naszej parafii. Wciąż jeszcze brakuje miejsc dla około 50 pielgrzymów z Francji. Ich wymagania naprawdę nie są duże. Każdy pielgrzym potrzebuje 2,5 m2 podłogi i dostępu do łazienki na codzienną toaletę. Młodzi nie będą dla nas ciężarem. Mają zorganizowany czas, więc będą opuszczać nasze domy w godzinach porannych, a wracać do nich późnym wieczorem. Wyżywienie będą mieli zapewnione. To od nas zależy, czy zechcemy ich raczyć śniadaniem.
Osoby, które mogłyby otworzyć swoje drzwi dla pielgrzymów, prosimy o pilny kontakt z kancelarią parafialną.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami w ubiegłą niedzielę wsparły renowację naszego zabytkowego kościoła. Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Adam MALARZ

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…