Ogłoszenia parafialne 24.07.2016

„Otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym wołamy: Abba, Ojcze!”
(Rz 8, 15)

17. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Zapraszamy na sumę odpustową ku czci św. Anny, która zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 13.00. Przewodniczył jej będzie o. Marian Zawada, przeor klasztoru Karmelitów Bosych.
Dziś również po wszystkich Mszach świętych tradycyjne błogosławieństwo pojazdów z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa. Zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest wystawiona w kościele).

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Jakuba, Ap.;
– we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny;
– w piątek wspomnienie św. Marty;
– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

3. Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem ŚDM. Ceremonia ich otwarcia odbędzie się we wtorek, ale pielgrzymi przybędą do naszej parafii już jutro. Tak jak zapowiadaliśmy będzie to grupa 2000. młodych Francuzów z diecezji Lyon we Francji. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli wielkodusznie na nasz apel i przyjmują pielgrzymów pod swój dach. W najbliższych dniach Francuzi będą gromadzić się w naszym kościele na wieczornych czuwaniach. Dodatkowo będą się u nas odbywać katechezy otwarte w języku hiszpańskim od środy do piątku w godz. 9-12.

4. Przypominamy, że w związku ze ŚDM w najbliższą niedzielę 31 lipca w godzinach głównych uroczystości, które będą się odbywać na Campus Misericordiae, nie będziemy sprawować w naszym kościele Mszy świętych. Odwołane zostają zatem Msze św. z godz. 9.30, 11.30 i 13.00. W zakrystii można jeszcze dzisiaj odebrać karty wstępu na Campus Misericordie.

5. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątek.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Jan RACHTAN
+Jerzy DOMAŃSKI

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

a wszystkim dobrego, ubogacającego przeżywania ŚDM