Ogłoszenia parafialne 31.07.2016

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”
(Mt 5, 3)

18. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dobiegają końca Światowe Dni Młodzieży i wizyta Ojca Świętego w naszym mieście. Przypominamy, że dziś w godzinach głównych uroczystości nie będziemy sprawować w naszym kościele Mszy świętych. Odwołane zostają zatem Msze św. z godz. 9.30, 11.30 i 13.00.
Zapraszamy na Mszę św. w intencji osób, które przyjęły pielgrzymów pod swój dach oraz wszystkich, którzy w wieloraki sposób pomagali przy organizacji ŚDM. Zostanie ona odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do ogrodu parafialnego.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
– w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; z racji I czwartku miesiąca po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek z racji I piątku miesiąca możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od godz.17.30; w wakacje nie ma dodatkowej Mszy św. dla dzieci; po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– w sobotę będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 6.30 będziemy się modlić w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Również w sobotę z Katedry Wawelskiej wyruszy XXXVI Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

4. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Krzysztof GÓRNIAK
+ Bronisław STAMBURSKI

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia