Ogłoszenia parafialne 14.07.2016

„Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.”
(J 10,27)

20. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

1. Z kalendarza liturgicznego…
– W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Bukiety będzie można nabyć przed kościołem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na remont naszej świątyni.
– W środę przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej; z racji III środy miesiąca po Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej;
– w sobotę przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

3. Trwa nabór na semestr jesienny do bezpłatnych szkół Cosinus dla dorosłych. Istnieje w nich możliwość ukończenia liceum zaocznego w ciągu dwóch lat, a także zdobycia zawodu w ciągu roku. Zapisy przez stronę internetową cosinus.pl lub osobiście w sekretariacie przy ul. Długiej 53a/4 oraz Kremerowskiej 17.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…