Ogłoszenia parafialne 11.09.2016

„W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”
(2 Kor 5,19)

24. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.
1. Dziś po Mszach św. od godz. 8.00 do wieczora odbędą się mini koncerty muzyki religijnej w wersji instrumentalnej na fletni Pana w wykonaniu Artura Thomasa, prekursora gry na tym instrumencie w Polsce. Koncerty promują płytę „Ave Maria”, którą będzie można nabyć za 25 zł.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; tego dnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie – początek o godz. 18.00;
– w środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (uroczystości odpustowe w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile, na które serdecznie zapraszają ojcowie cystersi – szczegółowy program został wywieszony w gablocie);
– w czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
– w piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
– w sobotę wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła, patrona ks. Roberta – Msza św. w intencji solenizanta zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca zostanie odprawiona w sobotę o godz. 7.15 rano.

3. Informujemy, że w czwartą niedzielę września (25 IX) odbędzie się pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas I, II, III.

4. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 26-27 września. Oprócz Częstochowy, odwiedzimy Gidle i Leśniów. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają remont naszego kościoła. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Zofia ŁĘTOCHA
+ Stefania ŻYROMSKA
+ Stanisław URBAN

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia