Ogłoszenia parafialne 18.09.2016

„Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.”
(2 Kor 8,9)

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejszą Mszę Św. o godz. 15.00 uświetni występ zespołu wokalnego Canto Nobile pod dyrekcją Agnieszki Ryczko. Po Mszy św. zapraszamy na koncert sakralnej muzyki chóralnej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, patrona ks. Mateusza – Msza św. w intencji solenizanta zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00; również w środę będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej;
– w czwartek przypada wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy;
– w piątek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 20 września. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną zaangażować się w pomoc potrzebującym. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 26-27 września. Oprócz Częstochowy, odwiedzimy sanktuaria Matki Bożej w Gidlach i w Leśniowie. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę 25 września odbędzie się pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas I, II, III.

6. Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji w sposób szczególny polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły remont naszego zabytkowego kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Wojciech KORCZYŃSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia