Ogłoszenia parafialne 25.09.2016

„Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić..”
(2 Kor 8,9)

26. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 młodzież gimnazjalna klas 1 – 3 rozpoczyna cykl spotkań katechetycznych przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele parafialnym.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;
– w środę wspomnienie św. Wacława, męczennika;
– w czwartek święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
– w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
– w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; SS. Karmelitanki z klasztoru przy ulicy Kopernika 44 zapraszają na uroczyste Msze św. (szczegóły w gablocie przed kościołem); z racji I soboty miesiąca w naszym kościele po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone;
– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście po Mszy św. o godz. 19.00.

3. Już jutro wyruszamy na dwudniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Częstochowie, Gidlach i Leśniowie. Zbiórka pod kościołem o godz. 13.00.

4. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik, który jest poświęcony Matce Bożej Królowej Różańca Świętego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.30. Pierwsze nabożeństwo różańcowe już w sobotę, natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją wokół kościoła wyjątkowo o godz. 18.15.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów. Chłopców z klas III-VI zapraszamy do zakrystii po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Nasi Parafianie mogą znowu skorzystać z darmowej porady prawnej. Dyżury odbywają się w poniedziałki w godz. 14.30-16.30 w kancelarii parafialnej po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszenia przyjmujemy pod naszym numerem telefonu 12 431 22 77 w godzinach urzędowania kancelarii.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Wiesław MIGAS

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia