Ogłoszenia parafialne 2.10.2016

„Słowo Pana trwa na wieki, to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.”
(1 P 1,25)

27. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. wieczornej poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście. Uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją dziś wyjątkowo o godz. 18.15. Przypominamy, że w tygodniu nabożeństwa różańcowe rozpoczynają się po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
– w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– w piątek wspomnienie NMP Różańcowej;
– w tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca: w czwartek podczas nabożeństwa różańcowego modlitwy w intencji kapłanów; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 16.30.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 4 października.

4. Dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 10 z ul. Ks. Blachnickiego, które pragną przygotować się do I Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie we wtorek 4 października o godz. 18.00. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą różańce.

5. Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich działające przy naszej parafii obchodzi w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia. Z tej okazji w najbliższą sobotę 8 października o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.
Również w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji przypadającego XVI Dnia Papieskiego.

7. W październiku wybiegamy myślą do listopadowych świąt. Tradycyjne ofiary na wypominki „jednorazowe” i „roczne” można składać przez cały październik w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

9. Osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy na tematy związane z wiarą i duchowością mogą zapisać się do Studium Apostolstwa Świeckich, prowadzonego przy parafii św. Stanisława na Dąbiu. Szczegóły w gablocie.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Bogusława BOROŃ
+ Wanda DYNDOWICZ
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie- Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia