Ogłoszenia parafialne 23.10.2016

„W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”
(2 Kor 5,19)

30. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie parafialnej wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Podzielą się oni z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W piątek przypada święto Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

3. Pragniemy podzielić się radosną informacją, że w ubiegłym tygodniu jedna z naszych parafianek po ponad dwuletniej formacji wstąpiła do stanu wdów konsekrowanych, składając na ręce bp. Grzegorza Rysia ślub dozgonnej czystości dla królestwa niebieskiego. W doświadczeniu rozłąki ze swym małżonkiem wdowa może otrzymać nowe powołanie, poświęcając się modlitwie oraz służbie Kościołowi. Konsekracja wdów to jedna z wczesnochrześcijańskich praktyk. Do jej wznowienia zachęcał św. Jan Paweł II w adhortacji Vita Consecrata.

4. Młodzież z klas III gimnazjum i starszych, którzy nie byli do bierzmowania, a chcieliby przystąpić, zapraszamy na cotygodniową niedzielną Mszę św. o godz. 9.30 i spotkanie.

5. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.30.

6. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy.

8. Organizatorzy ŚDM serdecznie zapraszają na cykl wydarzeń pod wspólnym tytułem ŚDM JESTEŚMY RAZEM! Szczegóły na plakacie w gablocie. Osoby zainteresowane proszone są o dokonanie rejestracji pod adresem: www.krakow2016.com.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Za naszych ofiarodawców modlimy się w każdą środę podczas nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Maciej IWANICKI

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia