Ogłoszenia parafialne 30.10.2016

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego,
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.”
(J 3,11)

31. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Dziś z racji uroczystości Poświęcenia Kościoła po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum.

2. Z kalendarza liturgicznego:
 We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zapraszamy na procesję paschalną o godz. 18.00 i na Mszę Świętą za zmarłych wypominanych o godz. 19.00.
– W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się procesja w intencji zmarłych wypominanych.
– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30.

3. W dniach 1-8 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Szczegóły znajdują się w gablocie przed kościołem oraz w listopadowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń. Jednym z warunków jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu rano do godz. 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św.

4. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Młodzież z klas III gimnazjum i starszych, którzy nie byli do bierzmowania, a chcieliby przystąpić, zapraszamy na cotygodniową niedzielną Mszę św. o godz. 9.30 i spotkanie. Młodzież z klas I i II gimnazjum zapraszamy w najbliższy piątek na spowiedź oraz Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.

6. Wszystkich, którzy chcą odkrywać Boga w pięknie świata stworzonego zapraszamy na wspólny wyjazd w góry. W najbliższą sobotę, 5 listopada, jeśli pogoda na to pozwoli, wybieramy się na Luboń Wielki w Beskidzie Wyspowym. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę 6 listopada zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz na adorację Najśw. Sakramentu prowadzoną przez wspólnotę Pustynia w mieście.

8. Salezjański Wolontariat Misyjny składa serdeczne podziękowania za okazaną w ubiegłą niedzielę pomoc na rzecz zakupu ziemi pod budowę szkoły w Burundii. Wolontariusze zebrali 3678,78 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Janina GAS
+ Karolina MATUSZEWSKA
+ Gertruda POWROŹNIK
+ Urszula DROBNIAK
+ Zofia KRUC
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia