Ogłoszenia parafialne 13.11.2016

„Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.”
(Łk 21, 28)

33. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

1. Przypominamy, że dziś w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza Św. i koncert z okazji 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI oraz 98. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Początek o godz. 13.00. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

– W najbliższą środę podczas wieczornej Mszy św. będziemy się modlić wraz z pielęgniarkami z KSPiPP o rychłą beatyfikację Sł. B. Hanny Chrzanowskiej.
– W czwartek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
– W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży żeńskiej KSM.
– W sobotę wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

3. Trwamy w nowennie przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Główne uroczystości odbędą się w sobotę 19 listopada w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

4. Zachęcamy do udziału w katechezach prowadzonych w naszym kościele przez Wspólnotę Neokatechumenalną. Odbywają się one w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej.

5. Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na kolejne spotkanie:
– Szkoła Podst. nr 10 z ulicy Blachnickiego we wtorek 15 listopada o godz. 18.00
– Prywatna Szkoła Inspiracja w czwartek 17 listopada o godz. 18.00

– Szkoła Podst. nr 3 z ulicy Topolowej w piątek 18 listopada o godz. 18.00.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej
w godzinach urzędowania.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W związku z obchodzonym dzisiaj Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan, którzy cierpią za wiarę w Iraku. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Genowefa BURZYŃSKA
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…