Koncert z okazji Święta Niepodległości i rocznicy Chrztu Polski 13.11.2016

W minioną niedzielę, 13 listopada, tuż po obchodach Święta Niepodległości, mieliśmy radość gościć w naszym kościele parafialnym Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski PUERI CLAROMONTANI, pod dyrekcją Jarosława Jasiury oraz Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną, pod dyrekcją Agnieszki Kreiner. Okazją do zorganizowania koncertu w ich wykonaniu była 1050. rocznica Chrztu Polski oraz 98. rocznica odzyskania niepodległości, a organizatorem Fundacja Zawsze Warto oraz Parafia św. Mikołaja.  Gościem specjalnym i jednocześnie lektorem podczas koncertu była Pani Profesor Anna Lutosławska – krakowska aktorka i reżyser teatralna. Chór uświetnił swym śpiewem uroczystą Mszę św. a tuż po niej rozpoczął koncert. Podczas występu mieliśmy przyjemność usłyszeć niezwykłe wykonania polskich hymnów przeplatane fragmentami z Dziejów polskich Jana Długosza. Dziękujemy serdecznie wszystkim artystom, szczególnie tym najmłodszym oraz Pani Profesor za trud przygotowań i podróży oraz niezapomniane wrażenia muzyczne, a dziękując zapraszamy znów!