Ogłoszenia parafialne 20.11.2016

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.”
(Mk 11, 10)

34. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Św. zawierzenie Polski Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dziś również w Rzymie zakończy się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Z racji III niedzieli miesiąca o godz. 18.30 nabożeństwo wypominkowe, a po nim Msza św. w intencji zmarłych, o których pamiętamy w tzw. „wypominkach rocznych”.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
– we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy;
– w czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

4. Młodzież z klas III gimnazjum i starszych, którzy nie byli do bierzmowania, a chcieliby przystąpić, zapraszamy na cotygodniową niedzielną Mszę św. o godz. 9.30 i spotkanie.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, również te złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc dla Kościoła w Iraku.
Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośbą o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalny kosz będzie wystawiony w kościele od pierwszej niedzieli Adwentu.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
dla solenizantów nadchodzącego tygodnia