Ogłoszenia parafialne 27.11.2016

„Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie!”
(Ps 85,8)

I N I E D Z I E L A A D W E N T U

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele okres Adwentu, pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Adwent przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
Dziś również rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci patrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Mikołaja.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę przypada święto św. Andrzeja, Ap;
– w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:
w czwartek po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji kapłanów oraz nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa;
w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum po Mszy św. o godz. 18.00;
w sobotę, we wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. W związku ze zbliżającą się uroczystością odpustową w sposób szczególny zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: możliwość spowiedzi codziennie od 6.30-7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, w piątek dodatkowo od 16.30, a w dzień odpustu przed każdą Mszą św.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek, 29 listopada, wyjątkowo o godz. 16.00.

4. Działająca przy naszej Parafii Pracownia Artystyczna Mali Twórcy zaprasza dzieci na bezpłatne mikołajowe warsztaty ceramiczne. Odbędą się one w najbliższą niedzielę 4 grudnia o godz. 10 i potrwają do 11.15 w salce w budynku wikarówki, tak aby dzieci mogły uczestniczyć w swojej Mszy św. o godz. 11.30. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia dzieci do piątku w kancelarii parafialnej, osobiście lub telefonicznie.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele. W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Caritas, związane z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na grudzień.

7. Adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 grudnia, w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Początek o godz. 16.00. Jest to okazja dana tym, których drogi życiowe się poplątały, aby podjęli refleksję nad własnym życiem w duchu Ewangelii Chrystusowej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zofia ZEMOWSKA
+ Leszek MAGRYŚ
+ Artur PUŁAWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia