Ogłoszenia parafialne 4.12.2016

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;
wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”
(Łk 3,4-6)

2. N I E D Z I E L A   A D W E N T U

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 19.00 poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście. Dziś również przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja, Bpa. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00 w intencji naszych dobrodziejów i ofiarodawców. Przewodniczył jej będzie J.E. Ks. Bp Grzegorz Ryś. Oprawę muzyczną wykona zespół wokalny Canto nobile. Tego dnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godz. 9-11.
– W środę przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
– w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – suma odpustowa w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ulicy Rakowickiej o godz. 18.00.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Przyjmujemy już zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Pomyślmy o tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła o własnych siłach. Osoby zgłoszone uprzednio w kancelarii odwiedzimy w sobotę 17 grudnia.

5. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o kontakt z kancelarią parafialną.

6. Dziś przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza świece wigilijne Caritas. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

7. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie parafialnej niedzielą inwestycyjną. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym szczęśliwie dobiega końca tegoroczny etap prac konserwatorskich we wnętrzu naszego kościoła. Już dziś można podziwiać odnowioną nawę św. Anny.

8. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy czwartek 8 grudnia o godz. 16 w sali kolumnowej na wikarówce. Referat na temat: „Chrystus Król w oczach wiernych – Kim jest, a Kim powinien być?” wygłosi teolog, mgr Teresa Flanek.

9. Fundacja DKMS zachęca do wzięcia udziału w akcji „Pomóż Karolince i innym, zostań potencjalnym dawcą szpiku”. Szczegóły na plakacie.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Monika WILK
+ Paweł WOJAS
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.
Życzymy także dobrego przygotowania do uroczystości odpustowej.