Ogłoszenia parafialne 11.12.2016

„Duch Pański nade mną,
posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.”
(Iz 61,1)

3. N I E D Z I E L A   A D W E N T U – G A U D E T E

1. Pragniemy podziękować wszystkim Parafianom i grupom parafialnym za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości odpustowej, za udział w niej, jak również za miłą, rodzinną atmosferę. W sposób szczególny dziękujemy naszym dobrodziejom, Romanowi Kameckiemu z Cechu Rzemiosł Spożywczych za przygotowanie jabłek Świętego Mikołaja oraz Jackowi Barankowi z Restauracji Avangarda za uraczenie nas wspaniałą grochówką. Dziękujemy również pracowni artystycznej Mali Twórcy za przeprowadzenie mikołajowych warsztatów ceramicznych dla dzieci. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych na stronie internetowej Parafii.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
– w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na kolejne spotkanie:
– ze Szkoły Podst. nr 10 z ulicy Blachnickiego w środę 14 grudnia o godz. 18.00;
– ze Szkoły Podst. nr 3 z ulicy Topolowej oraz z Prywatnej Szkoły Inspiracja w piątek 16 grudnia o godz. 18.00.
Prosimy o przyniesienie łańcuszków do poświęcenia.

5. Informujemy, że przyjmujemy zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w najbliższą sobotę 17 grudnia.

6. Kontynuujemy akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele. Osoby potrzebujące prosimy o zgłaszanie się po dary do naszego punktu Caritas w poniedziałek 19 grudnia w godzinach 11-13.

7. Informujemy, że Pan Kościelny zakończył rozprowadzanie opłatków wigilijnych po domach. Teraz są one do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej, podobnie jak świece Caritas i sianko wigilijne.

8. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają remont naszego kościoła. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Krystyna SOLAREWICZ
+ Andrzej WALOSZEK
+ Tadeusz KSIENIEWICZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia