Ogłoszenia parafialne 18.12.2016

„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami.”
(Mt 1,23)

4. N I E D Z I E L A A D W E N T U

1. Kończy się okres adwentu. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, do dobrego przygotowania się do Świąt poprzez sakrament pokuty. Możliwość spowiedzi do środy podczas wszystkich Mszy świętych, w czwartek i piątek dodatkowo od godz. 17.00, a w poranek wigilijny od godz. 6.30 do 12.00.

2. Już w najbliższą sobotę będziemy obchodzić Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. tego dnia będą sprawowane tylko rano o godz. 6.30 i 7.15. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Grzegorz Ryś. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

3. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję naszego parafialnego Caritas, dzieląc się żywnością z potrzebującymi. Osoby potrzebujące zapraszamy po odbiór darów do naszego Punktu Caritas jutro w godzinach 11-13.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Maciej KUBAS
+ Jacek PAJĄK
+ Roman ŚWISTAK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z nas…