Ogłoszenia parafialne 25.12.2016

„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom,
w których ma upodobanie.”
(Łk 2,14)

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego
O północy Pasterka. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
Dziś przypada 100. rocznica śmierci św. Brata Alberta. W październiku 2016 r. biskupi zdecydowali, że tego dnia rozpocznie się Rok św. Brata Alberta. Będzie on trwał do 25 grudnia przyszłego roku. Dzisiejsza składka, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną według porządku niedzielnego; składka przeznaczona zostanie na UPJPII;
– we wtorek przypada święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; podczas Mszy św. błogosławieństwo wina;
– w środę przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników;
– w piątek święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa;
– w sobotę wspomnienie Św. Sylwestra I, papieża – zapraszamy na Nieszpory i Mszę św. na zakończenie roku o godz. 18.00; tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

3. We wtorek rozpoczynamy kolędowe odwiedziny duszpasterskie. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną. Z racji odwiedzin duszpasterskich dyżury księży w kancelarii tylko w godzinach przedpołudniowych – we wtorek, czwartek i piątek.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i zadbali o piękną oprawę świąt. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do służby kościelnej – Pana Organisty, Pana Kościelnego, lektorów oraz Parafian, którzy włączyli się w pomoc najuboższym. Obdarowaliśmy 40 rodzin. Dzieciom i dorosłym dziękujemy za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Helena BORZUTA
+ Michalina JUDA
+ Krystyna BORUCIŃSKA
+Wojciech ŚMIETANA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego drogim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia