Ogłoszenia parafialne 1.01.2017

„Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.”
(Hbr 1,1-2)

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. Dziś przypada 50. Światowy Dzień Pokoju. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś również można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub odśpiewanie w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
– w piątek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na misje. Kadzidło będzie można nabyć w zakrystii i przed kościołem. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa w intencji powołań i powołanych do służby Bożej; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Ze względu na trwające wizyty duszpasterskie możliwość spowiedzi w tygodniu wieczorem przed Mszami św. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Młodzież z klas I i II gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w piątek 13 stycznia o godz. 18.00.

3. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Opłatek i wspólne kolędowanie w niedzielę 15 stycznia.

4. Opłatek dla Seniorów, Bractwa św. Anny i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w czwartek, 12 stycznia, o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem, w styczniowym biuletynie Nasza Przyjaźń oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną. Z racji odwiedzin duszpasterskich dyżury księży w kancelarii tylko rano – we wtorek, czwartek i piątek.

6. Polecamy prasę katolicką do nabycia w zakrystii i w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci.

Na rozpoczynający się Nowy 2017 Rok życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa
oraz opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi