Ogłoszenia parafialne 15.01.2017

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.
Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.”
(J 1,14.12b)

2. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Opłatek i wspólne kolędowanie. Rozpocznie się ono dzisiaj Mszą św. o godz. 15.00. Po niej przejdziemy do sali w piwnicach plebanii na radosne kolędowanie, które uświetni zespół Duch mocą swą wieje.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata;
– w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
– w sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Tego dnia w sposób szczególny chcemy pamiętać o wszystkich Babciach, którym już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżającego się ich święta. Również w sobotę będziemy obchodzić XX Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

3. W najbliższą środę 18 stycznia podczas Mszy św. wieczornej będziemy się modlić wraz z pielęgniarkami z Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich o rychłą beatyfikację Sł. B. Hanny Chrzanowskiej. Po Mszy św. odbędzie się wykład otwarty Pana Prof. Dariusza Adamka zatytułowany: „Patogeneza chorób Alzheimera i Parkinsona – przeciwdziałanie demencji”.

4. Być może nie wszystkim wiadomo, że na terenie naszej parafii znajduje się najstarszy z istniejących obecnie w Polsce klasztor SS. Karmelitanek Bosych. Życie modlitwy toczy się w nim nieprzerwanie od blisko 300. lat. Obecnie mieszka w nim 17 sióstr, które codziennie modlą się za każdą i każdego z nas. Klasztor utrzymuje się z dobrowolnych ofiar. Zachęcamy do okazania serca karmelitankom i włączenia się w akcję „Adoptuj Siostry Karmelitanki!”. Szczegóły na plakatach i ulotkach wyłożonych w kościele.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
Z racji odwiedzin duszpasterskich dyżury księży w kancelarii tylko rano – we wtorek, czwartek i piątek.

6. Fundacja Artystyczna Cantito serdecznie zaprasza na wieczór z kolędą, który odbędzie się 22 stycznia 2017 roku o godzinie 17:00 w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Irena GOCMAN
+ Krystyna PIĄTKIEWICZ
+ Urszula PASTOR
Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia