Ogłoszenia parafialne 22.01.2017

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”(Mt 4,23)

3. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś rozpoczyna się w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegółowy program nabożeństw ekumenicznych został wywieszony w gablocie przed kościołem. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Każdy, kto w czasie Tygodnia Ekumenicznego uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna) i będzie uczestniczył w jego zakończeniu, może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
– w środę święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
– w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
– w piątek wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;
– w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Tego dnia odbędzie się kanoniczne objęcie urzędu metropolity krakowskiego przez J. E. Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego oraz ingres do katedry wawelskiej. Początek uroczystości o godz. 11.00.

3. Fundacja „Zawsze warto” serdecznie zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w najbliższy piątek 27 stycznia o godz. 19.00 w naszym kościele.

4. Dobiega końca czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach; czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo w Roku 2017. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Msze święte w przyszłą niedzielę będą sprawowane w intencji Parafian jako wyraz naszej wdzięczności.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach w każdą środę podczas Nowenny do MB Nieust. Pomocy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ o. Roman DAROWSKI SJ
+ Maria JUZASZEK
+ Zenobiusz CIERASZWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia