Ogłoszenia parafialne 29.01.2017

” Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.”
(Mt 5,12a)

4. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. W związku z zakończeniem odwiedzin kolędowych, pragniemy podziękować Parafianom za otwarcie przed nami drzwi mieszkań. Dziękujemy za okazaną nam życzliwość, zrozumienie, wspólną modlitwę a także za złożone ofiary. Wszystkie Msze święte dzisiaj są sprawowane w intencji Parafian jako wyraz naszej wdzięczności.

2. Z kalendarza liturgicznego…
– we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców; tego dnia będziemy obchodzić XVII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce;
– w czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem XXI Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 18 i 19. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W sposób szczególny tego dnia chcemy pamiętać o naszych Siostrach Karmelitankach Bosych z klasztoru przy ul Kopernika 44. Jeszcze raz zapraszamy do podjęcia dzieła adopcji sióstr, jak również do udzielenia im wsparcia poprzez zakup książki autorstwa karmelitanki, s. Miriam Dzieciątka Jezus, która dzieli się z nami owocami swojego trwania przed Bogiem. Książkę będzie można nabyć 2 lutego po każdej Mszy świętej. Z racji I czwartku miesiąca po Mszy św. o godz. 19 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
– W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek i specjalne błogosławieństwo. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30.
– W sobotę z racji I soboty m-ca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
– W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiony chleb, sól i woda. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście po Mszy św. o godz. 19.00.

3. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na wernisaż fotografii i rzeźb Anny Sołtysik, zatytułowany „Skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy”. Otwarcie o godz. 16.00. Wystawę będzie można zwiedzać w piwnicach plebanii do 19 lutego.

4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W najnowszej Niedzieli i w Gościu Niedzielnym zamieszczone zostały interesujące artykuły o naszym nowym metropolicie. W kościele został także wyłożony biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na luty.

5. Dzieci, które uczestniczyły w ceramicznych warsztatach mikołajowych w naszej parafii zapraszamy po odbiór prac do kancelarii parafialnej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Krystyna MOSTOWICZ
+ Jadwiga SZEWCZYK
+ Stanisław MYTYCH
+ Bohdan ŚWITUSZAK
+ Jan ŚWIATŁOŃ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych