Ogłoszenia parafialne 5.02.2017

„Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.”
(J 8,12b)

5. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. wieczornej poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście. Dziś również przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiony chleb, sól i woda. Dziś także zapraszamy na wernisaż fotografii i rzeźb Anny Sołtysik, zatytułowany „Skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy”. Otwarcie o godz. 16.00. Wystawę będzie można zwiedzać w piwnicach plebanii do 19 lutego.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy;
– w piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

3. W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes – XXV Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku, a także chorych na Mszę św. o godz. 15.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i tzw. błogosławieństwem lourdzkim. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 14.30. Bardzo prosimy, aby osoby przystępujące do sakramentu namaszczenia chorych przyniosły ze sobą karteczkę z wypisanym imieniem, nazwiskiem i adresem.

4. Kolejne spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy czwartek 9 lutego o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Gościem spotkania będzie prof. dr hab. inż. Marta Gollinger – Tarajko, która wygłosi referat: „Misje jezuickie wśród Indian”.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W sposób szczególny dziękujemy osobom, które podjęły dzieło adopcji Sióstr Karmelitanek. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Zofia WĄSIK
+ Kazimierz RUDEK
+ Janusz WYSOCKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych